neděle 26. září 2010

Výhra na Jičínem katapultovala házenkáře do čela

V souboji dosud neporažených celků Zubr Extraligy přivítali házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň celek HBC Ronal Jičín. Svěřenci trenéra Habera zdolali Jičín 26:23 a se šesti body vládnou nejvyšší české soutěži. Úvod zastihl v lepší formě domácí, kteří se dostali do vedení 5:3. V následujících minutách se však těžko prosazovali přes soupeřovu propracovanou defenzivu a skóre se otočilo na 6:8. Do kabin odcházela mužstva smírně za stavu 11:11. „V prvním poločase jsme vyloženě zklamali v útočné fázi. Sice jsme se připravovali na soupeřovu obranu nula šest, ale přesto to některé hráče zaskočilo. Naši střelci si přestali věřit a doma jedenáct branek za poločas je hodně málo,“ nechal se po utkání slyšet Vladimír Haber. Do druhého dějství vstoupili lépe hosté a vedli 13:12. Plzeňané však zabrali a ve 42. minutě vedli rozdílem čtyř branek. Zbytek zápasu Západočeši kontrolovali a po výhře 26:23 tak stále nepoznali hořkost porážky.