Prohledat tento blog

středa 22. září 2010

Indiáni otočili bitvu se Spartou

Po těsné prohře na českobudějovickém ledě plzeňští Indiáni včera znovu zabrali. V rámci třetího kola hokejové Tipsport extraligy otočila Plzeň nepříznivě se vyvíjející utkání s pražskou Spartou a zdolali silného soupeře 4:3 po samostatných nájezdech. V plzeňské kleci se od začátku místo Přikryla objevil Dušan Salfický a hned v úvodu se činil. Sparťané pronikali domácí defenzivou jako nůž máslem a Salfický měl plné ruce i nohy práce. Pražané se také zaslouženě dostali do vedení už v páté minutě. Kanonýr Kůrka se ujmul role nahrávače a po jeho pasu vymetl ještě loni plzeňský bek O´Brien horní roh domácí svatyně. A za necelé tři minuty vedli hosté už o dvě branky. V početní převaze našel Ručinský zpoza branky zcela osamoceného Michala Broše a ten se nemýlil. Opaření domácí hokejisté hráli bez obvyklého důrazu a šance si vytvářeli jen zřídka. Ale ve 14. minutě přišel zlom. Akci Michala Tvrdíka, který se nečekaně objevil v sestavě Západočechů, se štěstím dotáhl Nickolas Johnson. Domácí jako politi živou vodou přidali na pohybu i agresivitě a ve 27. minutě se dočkali zaslouženého vyrovnání. Střelu Pavla Vostřáka z pravého kruhu tečoval mimo dosah Pöpperleho Jan Heřman. Poté srdnatě bojující svěřenci trenéra Jelínka přečkali několik oslabení a sami udeřili. Přesilovou hru Indiánů bleskově využil dalekonosným projektilem obránce Jaroslav Modrý. Modrobílí ale vedení neudrželi. V úvodu závěrečné dvacetiminutovky prostřelil Jan Hanzlík od modré vše, co mu stálo v cestě. Hra se po gólu přiostřila a utkání se dohrávalo v bouřlivé atmosféře. Přečíslení tři na jednoho zakončoval Johnson, ale mířil vedle. V závěru mohl zmrazit domácí hokejisty Hlinka, ale Salfický přesně zasáhl. Prodloužení dramatickou zápletku nerozluštilo a vítěze tak museli určit samostatné nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem se stal kapitán Plzně Martin Straka, který tak zajistil svému týmu prémiový bod.

HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha 4:3sn (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Johnson (Tvrdík), 27. Jan Heřman (Vostřák, Stránský), 39. Modrý (Vlasák), rozhodující samostatný nájezd Straka - 5. O´Brien (Kůrka, Salcido), 8. Broš (Ručinský), 43 Jan Hanzlík (Hromas, Koreis). Rozhodčí: Pešina, Turčan – Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. Diváci: 6 121.

HC Plzeň 1929: Salfický - Jiří Hanzlík, Modrý, Dresler, Slaney, Frolo, St. Pierre - Lammers, M. Straka, Vlasák - Vostřák, Jan Kovář, Petruška - Langfeld, Tvrdík, Johnson - Stránský, M. Heřman, Dvořák - J. Heřman
HC Sparta Praha: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, O´Brien, Jan Hanzlík, Macholda, Philipp, Salcido, Bolf - Kůrka, Broš, Ručinský - Ton, Výborný, Smoleňák - Hlaváč, Hlinka, Treille - Bartánus, Koreis, Hromas