Prohledat tento blog

sobota 18. září 2010

Indiáni zvládli na úvod extraligy strhující derby

Téměř vyprodaná ČEZ Aréna sledovala včera infarktové západočeské derby v rámci prvního kola hokejové Tipsport extraligy. Indiáni v parádním thrilleru porazili věčného rivala z Karlových Varů 6:5, přestože necelé dvě minuty před koncem svítil na světelné tabuli stav 4:5. Plzeňané drtivým závěrem skóre otočili a radují se z první výhry v novém ročníku. Ještě před samotnou bitvou shlédli diváci vyvěšení standarty s Presidentovou trofejí pod strop ČEZ arény a pak už mohlo vše vypuknout. Začátek zápasu byl pro domácí jako z říše snů. Časomíra ukrojila pouhých 37 sekund a Jan Kovář prostřelil Sáblíka. Karlovarští se ještě neotřepali z první rány a už prohrávali o dvě branky. V čase 2:45 se nejrychleji před Sáblíkem zorientoval Jan Heřman a zaplněná ČEZ Aréna vybuchla podruhé. Indiáni dostali hosty pod drtivý tlak a vytvořili si další šance, jenže v největší z nich Lammers netrefil volný puk před Sáblíkem. Zmrzlého Přikryla na druhé straně protáhl výpadem zpoza branky Sailer, ale plzeňská opora si situaci pohlídala. V 11. minutě už doopravdy zahrozil Kumstát ranou do tyče. Poté o sobě znovu dali vědět modrobílí, ale výpady Straky a Martina Heřmana gólem neskončili. A tak se znovu potvrdilo rčení nedáš, dostaneš. Minutu před odchodem do kabin vsítil kontaktní branku Hruška. Uplynula pouhá minuta a 27 sekund ze druhého dějství a Energetici se radovali podruhé. V poslední vteřině přesilové hry se tvrdou ranou prosadil Petr Gřegořek. Ovšem Indiáni měli schovanou bleskovou odpověď. Americký štírek Johnson objel brankou a zasunul kotouč za karlovarského gólmana. Euforie však v ČEZ Aréně nevydržela dlouho. V čase 24:37 se z další přesilovky znovu neomylně trefil Petr Gřegořek. Energetiků byl najednou plný led a obrovský tlak hostů korunoval nechytatelnou ranou kapitán Václav Skuhravý. Jenže brankové dostihy pokračovaly i nadále. V polovině zápasu explodovali domácí fanoušci počtvrté, když Tomáš Vlasák doslova protlačil kotouč za Sáblíka. Jenže ještě v téže minutě vyrobila obrana domácích fatální hrubku a zcela osamocený střelec Hruška toho náležitě využil. O dvě minuty později měl vyrovnání na hokejce Stránský, ale Sáblík puk za brankovou čáru nepustil. Ve 35. minutě už zvedali diváci ruce nad hlavu, ale Modrého střelu na poslední chvíli vyškrábl z brankové čáry Hřebejk. Domácím se najednou začala lepit na hokejky smůla, po střele Johnsona zazvonila jen tyč. V závěrečné periodě hosté zabetonovali obranu a spoléhali na rychlé brejky. V jedné z přesilovek mohl Hruška zkompletovat svůj hattrick, ale Přikryl udržel Indiánům naději. Domácí hokejisté marně dobývali karlovarskou hráz, naopak brejk Hřebejka musel zachraňovat Přikryl. Svěřenci trenéra Jelínka dostali šanci na vyrovnání v 57. minutě po faulu Hřebejka a početní převahu využil svým druhým gólem v zápase Nickolas Johnson. Jenomže Indiáni se nespokojili s remízou. V další přesilovce zamkli hosty v jejich obranném pásmu a po Kovářově pasu rozhodl infarktový duel střelou z pravého kruhu kapitán Martin Straka. Indiáni tak ve fantastickém západočeském derby před 8139 nadšenými fanoušky zdolali Karlovy Vary 6:5.

Plzeň – Karlovy Vary 6:5 (2:1, 2:4, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Jan Kovář (Vlasák), 3. J. Heřman (Hanzlík), 23. Johnson (Hanzlík), 30. Vlasák (Hanzlík, Straka), 59. Johnson (Straka, Slaney), 60. Straka (Kovář, Vlasák) – 20. Hruška (Sailer, Gřegořek), 22. Gřegořek (Nosek), 25. Gřegořek (Nosek), 26. Skuhravý (Kumstát), 30. Hruška (Dej, Košťál). Rozhodčí: Šír, Husička – Poruba, Vengřín. Vyloučení: 7:8, využití: 2:2. Diváků: 8139. Nejlepší hráči: Johnson - Gřegořek

Plzeň: Přikryl – Jiří Hanzlík, Modrý, Slaney, St. Pierre, Dresler, Frolo, Hucl – Jan Kovář, Straka, Vlasák – Lammers, Langfeld, Johnson – Stránský, M. Heřman, Dvořák – Vostřák, Obdržálek, J. Heřman – od 44. navíc Petruška. Trenér: Jelínek.