Prohledat tento blog

sobota 11. září 2010

Prvenství v letním poháru vystřelil indiánům Straka

Plzeňští indiáni si přesně týden před startem nového ročníku hokejové extraligy připsali cenný úspěch. Ve finále letního Tipsport Cupu a zároveň v poslední generálce před ligou udolali houževnaté Znojemské orli 3:2 po prodloužení a poprvé v historii zvedli nad hlavu trofej pro vítěze letního poháru. Obě mužstva vtrhla do finálového souboje před skvělou diváckou kulisou bez respektu. V první příležitosti utkání se zjevil mladík Stránský, Horčička ale sklapl betony včas. Poté hostům zatápěla formace Lammers-Kovář-Johnson. První jmenovaný si vybruslil do dobré střelecké příležitosti, Horčička se ale znovu vyznamenal. V první vážnější šanci Moravanů vychytal Hradeckého Přikryl levým betonem. Zanedlouho si tito dva souboj zopakovali a úspěšnější byl opět domácí brankář. Za indiány kontrovala čerstvá posila Langfeld, jenže nedotáhla svůj bekhendový blafák ke zdárnému konci. Úvodní dějství uzavřela nádherná dělovka Říhy do spojnice branky. Prostřední část začala Plzeň aktivněji, ale Moravané statečně odolávali. Naopak domácím zachránil nerozhodný stav při přečíslení tří na dva hbitý Přikryl. Oba gólmani se předháněli v efektivnosti svých zákroků i nadále. Luboš Horčička zastavil výtečnými zákroky Straku i Vlasáka. A tak udeřilo na druhé straně. Ve 37. minutě se k odraženému kotouči dostal kdo jiný než Hradecký a doklepl jej za bezmocného Přikryla. A když si Horčička znovu poradil s šancemi dvojice Straka-Vlasák, měli modrobílí jen dvacet minut na obrat. Hned v úvodu třetí třetiny však zlomil Horčičkovo kouzlo důrazný Nicholas Johnson. A za šest minut bylo v ČEZ Aréně ještě veseleji. Martin Heřman vydoloval touš za brankou, vybruslil si na hranici brankoviště a střelou do šibenice převážil misku vah na stranu Západočechů. Zanedlouho mohl schladit domácí euforii Beroun, ale Petr Přikryl vleže vytáhl zákrok zápasu. Chvíli nato sice překonal plzeňskou oporu neúnavný Hradecký, jenže indiány zachránila tyč. V samotném závěru sevřeli orli plzeňské hokejisty do dusivých kleští a Tomáš Vrba poslal z dorážky utkání do prodloužení. Nastavení začali domácí hokejisté početní výhodou, která se nakonec ukázala být rozhodující. Ve druhé minutě nastavení se po Vlasákově křižném pasu opřel do kotouče kapitán Martin Straka a spustil bujaré plzeňské oslavy. Po utkání ocenili statečný výkon prvoligových orlů i domácí fanoušci, kteří vyprovodili potleskem oba týmy. Modrobílí ukořistili letní pohár poprvé v historii, Znojemští orli skončili ve svém čtvrtém finálovém vystoupení v historii potřetí pod vrcholem.

HC Plzeň 1929 - Orli Znojmo 3:2pp (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 42. Johnson (Lammers), 48. M. Heřman, 62. Straka (Vlasák, Langsfeld) - 37. Hradecký (Plášek), 60. Vrba (Lattner). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Charvát, Pouzar. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 3 432.

Plzeň: Přikryl - Jeřábek, Modrý, Slaney, Jiří Hanzlík, Dresler, Frolo, Hucl - Langfeld, M. Straka, Vlasák - Lammers, Jan Kovář, Johnson - Stránský, M. Heřman, Dvořák - Vostřák, Obdržálek, J. Heřman

Znojmo: Horčička - Lattner, Štach, Kania, Klimeš, Pospíšil, David, Kolafa - Říha, Haman, Plášek - Hradecký, Beroun, Vrba - Podešva, Staněk, Videlka - Bartoš, Trojan