pondělí 6. září 2010

Indiáni triumfovali ve Weiswasseru

Plzeňští indiáni se minulý týden představili na miniturnaji v německém Weiswasseru. Indiáni nejprve deklasovali místní druholigový celek vysoko 9:2 a o den později zdolali národní tým Polska 3:2. Domácí mužstvo vzdorovalo Plzni jen první polovinu zápasu, poté už úřadovali na ledě pouze indiáni. Na trefu Martin Heřmana ze sedmé minuty odpověděl po kanadské spolupráci Forgie. Po brance Dvořáka však odcházeli modrobílí do kabin s jednogólovým vedením. Ve 27. minutě naposledy vyrovnal pěknou střelou Grosh, ale poté už na ledové ploše existovalo jen jedno mužstvo. Po třetí v zápase se Plzeň dostala do vedení gólem Johnsona. Časomíra ukrojila 27 sekund a Plzeňané se radovali počtvrté. Po přihrávce Dreslera překonal domácího brankáře McDonalda veterán Vostřák. Jubilejní pátou trefu Západočechů zaznamenal v přesilové hře Vlasák. Po 71 sekundách třetí části se prosadil aktivní Kovář a ve 44. minutě se v oslabení podruhé radoval Dvořák. O minutu a půl později si obránce Dresler připsal druhou asistenci a s chutí hrající Kovář druhý gól. Exhibici českého týmu završil svojí první trefou mezi dospělými junior Pavel Sedláček. O den později změřila extraligová Plzeň síly s polským národním výběrem a vše podstatné se událo v prostřední části hry. Ve 23. minutě dostal důrazný Frolo trest na 2+10 minut za vražení na hrazení. Poláci sice nevyužili početní převahu, ale zásluhou Rzeszutka šli v čase 25:54 do vedení. Plzeň kontrovala ve 33. minutě, kdy v přesilovce přesně mířil Vostřák. O dvě minuty nato připravili Modrý se Strakou gólovou pozici pro Petra Obdržálka. Ještě v téže minutě utekli Západočeši do dvoubrankového trháku. Po akci St. Pierra a Jana Heřmana zvýšil mladík Lev. Polský celek nesložil zbraně a Laszkiewicz snížil na 2:3. Na vyrovnání se ale Poláci nezmohli a indiáni si tak připsali druhou výhru na turnaji. V pátek 10. září čeká modrobílé hokejisty finále tradičního Tipsport Cupu, od 17:05 vyzvou v ČEZ Aréně Znojemské orli.

EHC Lausitzer Füchse - HC Plzeň 1929 2:9 (1:2, 1:3, 0:4)
Branky: 7. M. Heřman, 18. Dvořák, 35. Johnson, 36. Vostřák, 39. Vlasák, 42. Kovář, 44. Dvořák, 46. Kovář, 48. Sedláček - 11. Forgie, 27. Grosh. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1.

Polsko - HC Plzeň 1929 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)
Branky: 26. Rzeszutko, 37. Laszkiewicz - 33. Vostřák, 35. Obdržálek, 35. Lev. Vyloučení: 4:2, navíc Frolo 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 143.