čtvrtek 9. září 2010

Dorostenci vlétli do soutěže výhrami

Úvodní soutěžní víkend absolvovali starší dorostenci hokejové Plzně. Mladým indiánům se vstup do soutěže vydařil, ze dvou střetnutích vybojovali pět bodů. Svěřenci trenérů Černého a Kořínka nejprve změřili síly s odvěkým rivalem z Karlových Varů. Indiáni podpořeni bezchybným výkonem gólmana Polívky zvítězili v lázeňském městě přesvědčivě 4:1. „S výsledkem jsme spokojení, ale naše hra ještě nebyla optimální. Výborně nám zachytal gólman a měli jsme také trochu štěstí, když Vary trefily tyčku,“ zhodnotil úvodní utkání kouč Plzně František Černý. Druhý den svedli Plzeňané tuhý boj s Vagnerplastem Kladno. Utkání dospělo za stavu 2:2 až do prodloužení, kde domácím vystřelil bonusový bod Dominik Kubalík. „Kluci se po snížení dostali do útlumu, kterého soupeř rychle využil. V prodloužení jsme hráli vabank a nakonec se to vyplatilo,“ prohlásil po utkání Petr Kořínek. Plzeňské mladíky teď čeká severočeské turné, zítra se utkají s Chomutovem a v pátek změří síly s Benzinou Litvínov.

Energie Karlovy Vary – HC Plzeň 1929 1:4 (1:2, 0:1, 0:1). Branky Plzně: Kubalík, Erben, Váchal, Pejchar.

HC Plzeň 1929 – Vagnerplast Kladno 3:2pp (0:0, 2:0, 0:2 – 1:0). Branky Plzně: Kubalík 2, Noga.

Vítězný vstup do extraligy mají za sebou také mladší dorostenci. Úřadující čeští šampioni díky třem zásahům v prostřední části hry udolali Chomutov na jeho ledě 5:3.

Chomutov - HC Plzeň 1929 3:5 (1:1, 1:3, 1:1). Branky Plzně: Gryliš, Krystl, Synek, Uhlík, Přikryl.