pondělí 20. září 2010

Drtivý nástup Indiánům na body nestačil

Po zázračném obratu v pátečním duelu s Karlovými Vary podlehli plzeňští hokejisté ve druhém kole Tipsport extraligy budějovickému Mountfieldu 4:5. Nedělní bitva na jihu Čech měla slavnostní nádech. Po laserové show se zaplněná Budvar Aréna rozloučila s gólmanem Romanem Turkem, jehož dres byl vyvěšen ke stropu arény. Mistr světa a vítěz Stanley Cupu poté slavnostně hodil úvodní vhazování. Tím slavnostní okamžiky v Budvar Aréně skončili a začala bitva o další extraligové body. Západočeši začali stejně jako v pátek zostra a už v páté minutě svítilo na ukazateli stavu skóre 0:2. Studenou sprchu připravil domácím dvěma zásahy kanadský štírek John Lammers, který se přesunul do elitní formace ke Strakovi a Vlasákovi. Domácí ale rychlé údery nepoložily a ve 12. minutě se po pasu Vydareného nemýlil Roman Pšurný. Jenže Jihočechům brzy shladil hlavy Jan Kovář, který překonal svého bratra v budějovické svatyni. Ale i Mountfield dostal brzy možnost přesilové hry a po blafáku Lukáše Květoně se znovu dostal do zápasu. V úvodu druhé třetiny pomohlo Jakubu Kovářovi i štěstí při úniku Vostřáka. Poté Jihočeši marně dobývali plzeňskou hráz, až ve 27. minutě se po parádním pasu Kašpaříka trefil do opuštěné branky Martynek. Branka dala domácím hokejistům křídla a ti začali svého soupeře přehrávat. Akci jako z hokejové učebnice předvedli při nestandardním počtu hráčů na ledě přihrávající Šulc a střílející Václav Pletka, který vyhnal Přikryla z branky. Plzeňští bojovníci zamkli domácí hráče v jejich obranném pásmu, ale výtečný gólman Kovář odolával. V největší příležitosti sebral Martinu Strakovi z hokejky téměř jistý gól. Přesto odcházeli soupeři do kabin smírně, protože v poslední minutě prostředního dějství nedosáhl Kovář na střelu Tomáše Vlasáka. Závěrečná dvacetiminutovka byla z obou stran vyčkávací, přesto se diváci v Budvar Aréně prodloužení nedočkali. O třech bodech pro Mountfield rozhodla skrumáž před Salfickým v 52. minutě a duchapřítomný Jiří Šimánek. Budějovice přestáli závěrečný nápor Strakovy party a získali první body v novém ročníku.