Prohledat tento blog

neděle 12. září 2010

Hokejbalisté padli doma i podruhé

Špatný úvod do sezony mají za sebou hokejbalisté Škody Plzeň. Loňský finalista nejvyšší soutěže prohrál obě dvě úvodní střetnutí sezony, navíc obě v domácí hale na Košutce. Svěřenci trenéra Kurfürsta přitom vlétli do utkání s pražským Kert Parkem jako uragán a už po čtyřech minutách hry se měnilo skóre. Po čistě vyhraném vhazování se do míčku opřel Michal Edl a otevřel skóre. Pražané se ani nevzpamatovali z úvodní rány a brankář Gerlich kapituloval podruhé. Navrátilec Komanec připravil druhý gól pro Michala Průchu. Jen málokdo by v tu chvíli čekal obrat v zápase. Jenže do druhé třetiny nastoupili hosté jako vyměnění. Nejprve hosty vrátil do zápasu David Pavlík, a když zanedlouho neproměnili Plzeňané dvě gólové šance, dočkali se Pražané v čase 19:52 vyrovnání zásluhou Touly. Ani ve třetí části úřadující vicemistr nepřidal, naopak po 38 sekundách od úvodního vhazování vstřelil vítěznou branku Hradecký. Obě mužstva měla ještě několik příležitostí, ale skóre se nezměnilo ani při powerplay domácích. „V první třetině jsme hráli dobře, jednoduše. Dostávali jsme soupeře pod tlak, stříleli a dávali dva góly,“ zhodnotil vstup do utkání trenér poražených Rostislav Kurfürst. Jenže poté nastal v utkání zlom. „Nechali jsme se zbytečně vylučovat. Nejen za hloupé fauly, ale také za dvě špatná střídání nebo hru se zlomenou hokejkou. Bohužel nám před sezonou odešlo hodně hráčů a současný tým předvádí asi zatím své maximum. Hrajeme vyrovnané zápasy, ale vždy jsme nakonec o krok pozadu,“ prohlásil zklamaný Kurfürst. Špatný úvod do sezony postihl také druhé západočeské mužstvo v soutěži. Celek Dobřan ještě nevstřelil gól, včera utrpěl na domácím hřišti debakl 0:10 s Alpiqem Kladno.

HBC Plzeň - HC Kert Park Praha 2:3
(2:0, 0:2, 0:1). Branky: 4. Edl, 5. Průcha – 17. Pavlík, 20. Toula, 31. Hradecký.

TJ Snack Dobřany - HBC Alpiq Kladno 0:10 (0:1, 0:3, 0:6). Branky: 17. a 27. Dědič, 35. a 39. M. Tvarůžek, 14. Honický, 26. Nedvěd, 31. Lendl, 35. D. Hnízdil, 36. Štěpáník, 44. Wróbel.