Prohledat tento blog

sobota 7. srpna 2010

Skalp Bohemians posunul Plzeň do čela

Fotbalisté plzeňské Viktorie zvládli v utkání třetího kola Gambrinus ligy roli favorita a přehráli Bohemians Praha 1905 2:1. V souboji dosud neporažených celků se Západočeši nemohli dlouho prosadit. Domácí diváky zvedla ze sedadel až střela kapitána Horvátha ze 37. minuty, kterou vyškrábl gólman Pražanů Marek a Jiráček z dorážky trefil jen tyč. Plzeň zvýšila obrátky a ve 41. minutě střelu Petržely vyrazil v hodině dvanácté jeden z hostujících zadáků. Domácí favorit se přece jen dočkal a minutu před odchodem do šaten zametl míč po pasu Jiráčka do sítě Kolář. V úvodu druhé půle zastoupila hostujícího brankáře obrana při příležitosti Rezka. Stejně dopadl po hodině hry aktivní Petržela, jehož šanci odvrátili Pražané na roh. Oko fanouška potěšila dvojice Rezek-Petržela. Po levém křídle se protáhl Rezek, na jeho přesnou přihrávku si naběhl Milan Petržela a tvrdý projektil zastavil v pádu výtečný Marek. O chvíli později měli plzeňští fanoušci důvod k radosti. Vyhlášený exekutor přímých kopů Horváth obstřelil zeď a balon zaplul k levé tyči. V závěru využil nekoncentrovanosti domácích fotbalistů střídající Nešpor. Plzeň ale jednobrankový náskok uhájila a získala do tabulky tři body. Gambrinus lize tedy po třetím kole symbolicky vládne mužstvo z města piva.