středa 11. srpna 2010

Pozemní hokejisté se vrací domů bez medaile

Čeští pozemkáři, kteří se na poslední chvíli prokousali do semifinále, nakonec odjíždí z evropského šampionátu U21 divize B bez medaile. V základní skupině B naši reprezentanti nezvládli úvodní zápas s Běloruskem a prohráli 1:2. Následné vítězství nad Ukrajinou a remíza s domácími Rakušany však posunula Česko do semifinále. V bitvě o finále dostal náš výběr lekci od Skotů a podlehl jim vysoko 1:7. Utkání rozhodla první půle, ve které Češi vyrobili příliš individuálních chyb a dovolili soupeři pětkrát skórovat. Čestný úspěch našeho výběru zaznamenal ve druhém poločase Kottek. V zápase o bronzovou medaili čekal náš výběr domácí favorit, celek Rakouska. Repete utkání v základní skupině zvládli lépe domácí a přehráli naše mladíky 3:1. Jedinou trefu našeho výběru zařídil stejně jako v semifinále Kottek. Český tým, jehož dres na turnaji oblékalo také trio plzeňských hráčů Niclas, Sochor a Bicek, se vrací domů s konečnou čtvrtou příčkou.