sobota 21. srpna 2010

Pozemkáři Litic přehráli holandský HC Eelde

Pozemní hokejisté Litic zvládli přípravné utkání na novou sezónou a zdolali holandské mužstvo HC Eelde 6:4. Utkání rozhodla už první půle, ve které úřadující český šampion nasázel zaskočenému soupeři pět branek. Na hostech hrajících třetí holandskou ligu byla znát únava z předešlých soubojů. HC Eelde remizoval se Slavií 3:3 a druhý den podlehl českému národnímu týmu 3:6. Ve druhé půli změnil tým z městečka nedaleko Groningenu taktiku. Litice začali chybovat ve středu hřiště a hosté zkorigovali skóre na rozdíl jediné branky. Domácí si ale vedení vzít nenechali a přidali šestou branku. V Holandsku je pozemní hokej nesmírně populární. Jen pro představu - tomuto sportu se věnuje přes 140 000 tisíc hráčů a hráček. Není divu, že holandský mistr Bloomendal triumfoval v nejprestižnější evropské soutěži Eurohockeyleague.

Plzeň Litice - HC Eelde 6:4 (branky vítězů: Nicklas 2, Poustka, Dvořák, Sochor, Vychron).