pátek 27. srpna 2010

První derby v sezoně zvládly lépe Vary

Hokejisté Plzně zakončili své účinkování v základní skupině Tipsport cupu porážkou v západočeském derby 2:5. Modrobílí odjížděli na led svého regionálního soka už jako jistý vítěz skupiny C, naopak Energie si chtěla po prohrách s Chomutovem a Slavií napravit reputaci. Svěřencům trenéra Jelínka se v moderní KV Areně nedaří, loni zde prohráli jedno přípravné a dvě ligová střetnutí a v nelichotivé bilanci pokračují i nadále. Indiáni šetřili své největší esa v čele s Martinem Strakou, a tak se do hry dostalo několik juniorů. Po první bezgólové třetině jako první udeřili Energetici, jmenovitě Košťál. Karlovarský forvard šikovně tečoval střelu Davida Hrušky - 1:0. Hosté se vrátili do utkání v čase 33:33 zásluhou přesné Johnsonovi rány mezi Sáblíkovy betony - 1:1. Vary znovu odskočili do trháku ve 38. minutě. Po akci Hrušky s Košťálem vymetl pavučiny v Salfického brance Kokko - 2:1. Následný kontr Modrého skončil v lapačce výborného Sáblíka. Dvoubrankový náskok zajistil aktivněji hrajícím domácím hokejistům Dmitrij Cyganov, jenž vyřešil přečíslení dva na jednoho střelou, která proklouzla za Salfického záda - 3:1. Čtvrtý úder zasadil modrobílým David Hruška, který se nejrychleji zorientoval po nahození Čutty - 4:1. O chvíli později neuznal rozhodčí Salfického vlastní branku kvůli faulu Skuhravého. Jiskřičku naděje pro hosty vykřesal ve dvojnásobné početní převaze Martin Heřman - 4:2. Karlovy Vary ale dvoubrankový náskok uhlídali a navíc v samotném závěru přidal pátou branku muž zápasu David Hruška. Indiáni se v boji o finále poháru utkají 1. září s Třincem.