sobota 21. srpna 2010

Indiáni pokračují v krasojízdě Tipsport Cupem, šanci neměl ani Litvínov

Plzeňští indiáni se vydali na válečnou stezku ve velkém stylu. Po výhrách nad prvoligovým Chomutovem a pražskou Slavií deklasovali svěřenci trenéra Jelínka Litvínov 6:1. V sestavě indiánů se poprvé objevili i zámořské akvizice John Lammers a Nickolas Johnson. Hned na úvod zápasu se museli domácí bránit přesilovce Severočechů, ale hosté si žádnou šanci nevytvořili. Zanedlouho vystrašila Hübla v litvínovské brance tečovaná střela Frola. Pak se prezentovali oba zámořští hokejisté. Nejprve pálil nebezpečně Lammers a po něm se individuálně prosazoval Johnson. Na druhé straně vytáhl Přikryl excelentní zákrok proti nekrytému Kubinčákovi. Skóre se měnilo až v čase 11:18. V přesilovce předvedl Johnson typický zámořský důraz na brankovišti a poslal domácí do vedení. Chemici dostali vzápětí možnost srovnat, ale v početní převaze pět na tři vychytal Kubinčáka výtečný Přikryl. Když už hráli modrobílí ve čtyřech, sebral domácí gólman Rindošovi téměř jistý gól. Lekci z efektivity dostali hosté ve 23. minutě. Jaroslav Kracík našel nezištnou přihrávkou volného Dreslera, který z bezprostřední blízkosti nezaváhal. V čase 27:01 bylo na stadionu ještě veseleji. V přečíslení dva na jednoho Lammers perfektně přihrál Vlasákovi a ten ranou z první zvýšil na 3:0. Druhá část se odehrávala převážně před Hüblovo svatyní. Po čtvrté se třepal kotouč v síti po ráně Michala Dvořáka ve 33. minutě. Ve třetí třetině protlačil puk po souhře se Strakou a Vlasákem za Hüblova záda Lammers. Žlutočerní hokejisté se dočkali čestného úspěchu v 51. minutě. V přesilové hře překazil Přikrylovi čisté konto Vojtěch Kubinčák. Konečnou podobu dal výsledku v poslední minutě svou druhou brankou v zápase Tomáš Vlasák. Plzeňské hokejisty nyní čeká turnaj v německých Drážďanech.