čtvrtek 26. srpna 2010

Hokejisté v Drážďanech: tragický začátek, dobrý konec

Hokejisté extraligové Plzně si zpestřili letní přípravu turnajem v německých Drážďanech, který loni opanovali s celkovým skóre 14:5. Letos se však indiánům vstup do turnaje nevydařil, svěřence trenéra Jelínka převálcoval EHC Mnichov 7:2. V první části ještě dokázali Západočeši stáhnout dvoubrankové manko a zásluhou Jeřábka a Stránského skončila první třetina smírně. Ve druhém dějství bylo už na ledě pouze jedno mužstvo, které také střílelo branky. Ve 33. minutě zkompletoval kanadský forvard Ready hattrick a uzavřel účet druhé třetiny. Po půlminutě závěrečné periody zavěsil počvrté Ryan Ready a ve 49. minutě po asistenci muže zápasu Readyho uzavřel skóre zápasu Schneider.
Ve druhém klání změřili indiáni síly s pořádajícím týmem Drážďan. Západočeši museli opět po trefách Jarretta a Pietscha dotahovat dvoubrankové manko. Modrobílí znovu zaveleli k obratu a Martin Straka snížil. Když se trefil v poslední minutě třetiny Kracík, odcházelo se do kabin za nerozhodného stavu. Hned na úvod druhé části hry slepili Stránský s Modrým dva zásahy do 22. minuty a Plzeň si tak připsala první výhru na turnaji.
Německé turné uzavřeli indiáni soubojem s Kladnem, dalším českým zástupcem na turnaji. Utkání dlouho kralovali oba gólmani, nerozhodný stav zlomil až ve 32. minutě kanadský bek Slaney. Ve třetí části zvýšil náskok modrobílých po pasu bojovníka Dvořáka Martin Heřman. Zhruba deset minut před koncem hrál Vagnerplast další přesilovku, ale Petr Přikryl podtrhl svůj výtečný výkon a připsal si čisté konto. Výhru Plzeň zpečetil v 53. minutě agilní Jan Kovář. Indiáni se díky vítězství s Kladnem vyhoupli na druhé místo, prvenství v turnaji získal EHC Mnichov.

EHC München - HC Plzeň 1929 7:2 (2:2, 3:0, 2:0)
B: 10. Gyori, 12. Ready, 22. Ready, 24. Wichert, 33. Ready, 41. Ready, 49. Schneider - 17. Jeřábek, 19. Stránský

Dresdner Eislöwen - HC Plzeň 1929 2:4 (2:2, 0:2, 0:0)
B: 6.Jarrett, 10.Pietsch - 12.Straka, 20.Kracík, 22.Stránský, 22.Modrý.

HC Vagnerplast Kladno - HC Plzeň 1929 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
B: 32. Slaney, 42. M. Heřman, 53. Kovář.