úterý 2. listopadu 2010

Hokejisté prolomili liberecké prokletí

Hokejisté Plzně se konečně mohou radovat z výhry nad libereckými Tygy. Svého nejméně oblíbeného soupeře zdolali Indiáni v nedělním nervózním duelu 3:2 a ukončili tak šňůru pěti porážek s tímto soupeřem. Indiáni začali cestu za třemi body již ve druhé minutě, kdy akci po akci Straky střílel Lammers do odkryté klece. Poté nevyužili domácí početní převahu o dva muže a přišel trest. Po rychlém Nedvědově výpadu propálil Mazance z pravého kruhu Marek Trončinský. Ve prostředním dějství vzplanuly emoce. Rozhodčí totiž neuznali domácím dvě branky - nejprve video potvrdilo včasný Pincův zásah na brankové čáře, poté neuznali sudí trefu Straky pro vysokou hůl. Regulérní gól vsítil až ve 34. minutě agilní Kovář. V úvodu závěrečné části se v neděli večer podruhé prosadila nově složená formace Lammers, Straka, Johnson. Za hostující brankou zabojovali zámořští hokejisté a náčelník Indiánů Straka zacílil přesně. Západočeši měli řadu dalších šancí, ale inkasovali z hole Duška kontaktní gól. Hostující šelmy v závěru finišovali, ale výtečný mladík Mazanec vychytal Plzni cennou výhru.

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Lammers (Straka, Modrý), 34. Jan Kovář (Vostřák, Modrý), 45. Straka (Johnson, Lammers)- 12. Trončinský (Nedvěd), 53. Dušek (Nedvěd, Kudrna). Rozhodčí: Pešina, Turčan - Bádal, Svoboda. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 5 440. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2.
HC Plzeň 1929: Mazanec - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Frolo, Modrý, Benák, Dresler - P. Sýkora, Jan Kovář, Vlasák - Lammers, Straka, Johnson - Vostřák, M. Heřman, Dvořák - Stránský, Petruška, Lev, od 35. navíc J. Heřman.
Bílí Tygři Liberec: Pinc - Hunkes, Výtisk, Moravec, Čakajík, Trončinský, Holub, Rýgl - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Podkonický, Vak, M. Hořava - Klimenta, Plodek, Víšek - Bárta, Kica.