sobota 6. listopadu 2010

Hokejisté hodili problémy za hlavu a porazili Vítkovice Steel 4:2

"Nejlepší zápas, co jsem v Plzni..." řekl po včerejším utkání kapitán a šéf Plzně Martin Straka. Problémy posledních dnů okolo možné kontumace zápasů nebyly na Indiánech ani při nejmenším znát. Domácí hokejisté přehráli silný celek Vítkovic 4:2 i díky vysoké gólové potenci svých obránců. V úvodu duelu vyzval kapitán Martin Straka fanoušky, aby se k probíhající kauze nevyjadřovali a ti přání svého miláčka splnili. Západočeši se do Ostravanů obuli hned od úvodu a ve 4. minutě se poprvé měnilo skóre. V přesilové hře se Jeřábkova střela překulila přes Málkovo rameno. Vzápětí pomohla Mazancovi tyč při pokusu ex-plzeňského Tomase. Poté se opět potvrdilo okřídlené rčení nedáš - dostaneš. Hosté hráli opět ve čtyřech, když se kotouč po nepřehledném závaru dostal k Jaroslavu Modrému a ten prostřelil hráz těl před sebou. Ovšem prosadili se i hosté. V 10. minutě se střelou nad beton Mazance trefil Viktor Ujčík. A hosté mohli i vyrovnat, ale plzeňský mladík se bleskurychle přesunul proti šanci Sýkory. Poté ještě plzeňský Sýkora zazvonil na brankovou konstrukci. V prostřední části měla obě mužstva řadu šancí, ale stav se měnil až minutu před sirénou. Akci Jana Heřmana dotáhl u tyče zapomenutý náčelník Straka. V závěrečném dějství se neprosadil před Málkem osamocený Johnson a hosté kontrovali. Podruhé v zápase se do střelecké listiny zapsal Viktor Ujčík. Indiáni ale drama nepřipustili. V 57. minutě neudržel Málek dělovku Jiřího Hanzlíka od modré. V závěru duelu se ještě vytáhli oba brankáři. Roman Málek proti trestnému střílení Martina Straky a Marek Mazanec proti blafáku Viktora Ujčíka. Plzeň v nádherném zápase před skvělou diváckou kulisou zdolala Vítkovice 4:2.

Tipsport extraliga, 19. kolo:

HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Steel 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Jeřábek (Johnson, Lammers), 9. Modrý (Lammers), 39. Straka (J. Heřman), 57. Jiří Hanzlík (Vlasák, Straka) - 10. Ujčík (Tomas), 53. Ujčík (Ovčačík). Rozhodčí: Fraňo, Smitka - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:8, navíc Malík (VIT) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5 306. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Plzeň 1929: Mazanec - Jeřábek, Jiří Hanzlík, Benák, Dresler, Modrý, Frolo, D. Růžička - P. Sýkora, Jan Kovář, Vlasák - Lammers, M. Straka, Johnson - Vostřák, M. Heřman, Dvořák - Stránský, Pitule, J. Heřman - Lev

HC Vítkovice Steel: Málek - Punčochář, Ovčačík, Malík, Voráček, Rehák, Ficenc, Dudáš, Suchý - Szturc, Húževka, J. Sýkora - Huna, Burger, Svačina - Pohl, Vrána, Klimek - Ujčík, Tomas, Káňa