Prohledat tento blog

středa 3. listopadu 2010

Indiáni dobyli litvínovskou pevnost

Plzeňští hokejisté mají za sebou úspěšnou severočeskou misi. Ve včerejším utkání 18. kola Tipsport extraligy přemohli Indiáni litvínovskou Benzinu 3:0 a teprve jako druhý tým v letošní sezoně vezou z Litvínova tři body. Hlavní postavou duelu byl junior v plzeňské kleci Marek Mazanec, který znovu předvedl jistý výkon oslazený premiérovým shutoutem v extralize. Západočeši se opřeli do svého soupeře rázně a již ve čtvrté minutě slavili vedení. Po chybě Chemiků a následném závaru se prosadil snajpr Sýkora. Poté držel hosty mladík Mazanec, který si při šancích domácích počínal jako zkušený mazák. Famózní zákrok vytáhl ve 25. minutě, kdy v leže vychytal stoprocentní šanci Jenáčka. A tak dvakrát udeřili modrobílí na přelomu druhé a třetí části. 40 sekund před sirénou se po učebnicové kombinaci se Strakou trefil podruhé Petr Sýkora a definitivní pečeť přidali hosté pouhých dvacet vteřin po přestávce. Obránce Modrý ideálně vysunul Johna Lammerse a ten střelou nad beton Fraňka uzavřel gólový účet zápasu.

Radost modrobílých však netrvala dlouho. V úterý totiž vyšlo najevo, že Plzni společně s Mladou Boleslaví a posledním Kladnem hrozí kontumace zápasů kvůli špatné registraci a tím pádem neoprávněnému startu některých hokejistů. Vyloučeny nejsou ani kontumace u dalších týmů, avšak výše zmíněná družstva mohou přijít téměř o všechno...