úterý 16. listopadu 2010

Kolaps v závěru stál Indiány body

Plzeňská ČEZ Aréna byla dnes večer svědkem totální kolapsu domácích hokejistů v závěru utkání. Indiáni letos podruhé podlehli na vlastním ledě pražské Slavii, tentokrát 4:5 po prodloužení. Přitom na hosty by za stavu 4:1 pro domácí pět minut před koncem vsadil jen málokdo. Plzeňský celek, posílený o Dudu, Hamana a Pláška, začal první zápas po reprezentační pauze výborně. Už v páté minutě rozveselil domácí fanoušky Vlasák, který dorazil Vostřákovo projektil od modré. Ve 14. minutě kapituloval Kopřiva podruhé. Agilní Kovář posunul v rohu kotouč na Vlasáka, ten našel mezi kruhy volného veterána Vostřáka a ten nedal Kopřivovi šanci. V úvodu druhého dějství se radovali modrobílí potřetí. Dvořákova nepovedená střela se odrazila k Martinu Heřmanovi a pohotově zvýšil na 3:0. Slavisté sice kontrovali Svobodou, ale v 31. minutě se dnes podruhé trefil Pavel Vostřák. V úvodu poslední dvacetiminutovky potěšil oko diváka parádním sólem Lammers, hostujícího gólmana sice překonal, ale na poslední chvíli zasáhl na brankové čáře jeden z hostujících beků. Stadionem se už nesly vítězné chorály, když náhle nastal zlom. Nejprve protlačil touš do sítě Krenželok a když v 57. minutě zavěsil Růžička, byl rázem náskok Indiánů pouze jednobrankový. A v 58. minutě zmrazil ĆEZ Arénu svou druhou trefou večera Lukáš Krenželok. Dílo zkázy dokonal obránce Petr Kadlec, který propálil hráz těl před sebou a rozhodl o dvou bodech pro Pražany. Nevídaný zkrat v závěru stál Plzeň body, během čtyř minut v závěru zápasu Slavia dokonale otočila skóre. Šanci na reparát dostanou Západočeši v pátek, kdy na západ Čech zavítá poslední Kladno.