pátek 23. července 2010

Fichtlovi se v Kanadě nedařilo

26-letý plavec plzeňské Radbuzy se na mistrovství světa v kanadském Robervalu loučil s profesionální kariérou. Plzeňskému borci se však příliš nedařilo. Úvodní závod na deset kilometrů dokončil až na 26. místě, o jednu pozici před ním skončil další český zástupce Jan Pošmourný. Oba plavci si po závodě stěžovali na teplotu vody, která se pohybovala okolo pouhých 16 °C. Pro titul si doplaval úřadující mistr světa na 25km Valerio Cleri, který zvítězil v čase 2:00:59.3 hod. Druhý skončil Rus Evgeny Drattsev se ztrátou 1,3 sekundy na vítěze a jeho krajan Vladimir Dyatchin zaostal o 3,7 za italským vítězem. Jan Pošmourný zaplaval čas 2:06:44.7 hod. a Jakub Fichtl doplaval do cíle v čase 2:09:42.4 hod. Druhý den byl na programu závod na 5km. Fichtlovi se opět nedařilo podle jeho představ a skončil 27. Druhý český plavec Jan Pošmourný si vedl mnohem lépe a vybojoval skvělou devátou pozici, což je nejlepší výsledek českých reprezentantů na olympijské trati v kanadském Robervalu. Pošmourný zaostal 18 sekund za vítězem, kterým se stal po šesté za sebou fenomenální Němec Thomas Lurz. Za německým favoritem doplavali s dvousekundovými odstupy Rus Jevgenij Dratcev a Francis Crippen z USA. Jakub Fichtl má za sebou několik účastí na světových šampionátech, v roce 2005 triumfoval v závodě světového poháru v Hong Kongu. Poslední rok však neměl plzeňský rodák na trénování příliš času, většinu z něj věnuje zaměstnání na oddělení chirurgie ve Fakultní nemocnici v Plzni, kam nastoupil loni v létě po úspěšném absolvování studia na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni.