pátek 15. dubna 2011

Viktoria si z Boleslavi odváží „příznivou“ prohru

Těsnou porážkou plzeňských fotbalistů skončilo první měření sil mezi Mladou Boleslaví a Plzní v rámci čtvrtfinále Ondrášovka Cupu. Viktoriáni ale mohou být i přes porážku na stadionu svého neoblíbeného soupeře relativně spokojeni. Vstřelený gól je totiž staví do výhodné situace. Pohárová matematika hovoří jasně: Západočechům stačí k postupu i nejhubenější výhra 1:0...

Obhájce prvenství se musel hned v úvodu zápasu bránit náporu domácích, střela mladíka Chramosty ze třetí minuty se ale mezi tři tyče nevešla. Bezbrankové skóre zlomil přesně po půl hodině hry hlavou Dimitrovski a rozjásal tak necelé dvě tisícovky diváků. Středočeši, momentálně čtvrtý tým Gambrinus ligy, vedoucí Plzeň minimálně v prvním dějství jasně přehrávali. V 37. minutě se do druhé superšance v utkání dostal Chramosta a tentokrát před Ticháčkem nezaváhal.

Po přestávce Viktoriáni předváděli ve snaze o kontaktní branku o poznání přesnější fotbal a v 79. minutě zaslouženě snížili Bakošem. Gól ze hřiště soupeře má pro Plzeň „lesk zlata“. Využije lídr Gambrinus ligy a úřadující vítěz Ondrášovka Cupu svou relativně příznivou pozici? Odpověď se dozvíme příští týden v rámci odvety ve Štruncových sadech...